174A1036

Seminarium om digitala transformationer genom smarta lösningar i Microsoft 365 i Gislaved

2024-03-22

I fredags, 22 mars, höll vi i ett seminarium om digitala transformationer genom smarta lösningar i Microsoft 365 på Hotell Nissastigen i Gislaved. Ett seminarium som bjöd på många bra samtal och diskussioner mellan deltagarna på plats.

Det var vår teamledare inom Produktivitet, Stefan Timbus, som engagerade och väckte deltagarnas intresse genom att dela sin kunskap och prata om digitala transformationer och Copilot. Stefan Timbus föreläsning ledde till inspirerande samtal mellan deltagarna där både INVID Gruppens personal på plats tillsammans med Stefan Timbus och deltagarna delade med sig av idéer och erfarenheter för att inspirera varandra.  

Seminarium i Gislaved 22/3 - INVID Gruppen

Seminarium i Gislaved 22/3 - INVID Gruppen

Seminarium i Gislaved 22/3 - INVID Gruppen

Därefter bjöds det på lunch på Hotell Nissastigens restaurang för att sedan runda av fredagens givande seminarium. Av utvärderingsbetygen att läsa från aktiviteten var det ett uppskattat seminarium och deltagarna var nöjda med fredagsförmiddagen. Det tycker vi är roligt och det bekräftar att föreläsningens innehåll var relevant.  

Seminarium i Gislaved 22/3 - INVID Gruppen

Seminarium i Gislaved 22/3 - INVID Gruppen

Seminarium i Gislaved 22/3 - INVID Gruppen

Seminarium i Gislaved 22/3 - INVID Gruppen

Seminarium i Gislaved 22/3 - INVID Gruppen

Seminarium i Gislaved 22/3 - INVID Gruppen

Seminarium i Gislaved 22/3 - INVID Gruppen

Seminarium i Gislaved 22/3 - INVID Gruppen

Seminarium i Gislaved 22/3 - INVID Gruppen

För alla intresserade har vi mycket spännande som händer hos oss på INVID kommande tid. Kika in några av våra kommande utbildningar på plats på vårt huvudkontor i Jönköping:

SharePoint för Redaktörer - 18/4 i Jönköping

Power BI Introduktion - 25/4 i Jönköping

SharePoint för Administratörer - 29/4 i Jönköping

Vi tackar alla som deltog under fredagen och ser fram emot att se er igen i framtiden. 

Mer information

Önskar du mer information om liknande aktiviteter? Tveka i så fall inte att kontakta Stefan Timbus enligt följande kontaktuppgifter;

Stefan Timbus

Stefan Timbus

Nyheter

2025-06-24

Strålande väder och glada miner på INVID IT Masters 2025

58 deltagare från 54 företag levererade slagkraftigt nätverkande – med mängder av birdies
2025-06-24

Fyra olika utbildnings-tillfällen för Power BI in a day!

📣 Är du nyfiken på Power BI men vet inte riktigt var du ska börja? Nu har du chansen att få en flygande start – på bara en förmiddag! Lär dig grunderna i hur du analyserar, visualiserar och presenterar data på ett effektivt sätt. Oavsett om du är ny inom området eller bara vill få bättre koll, är detta utbildningen för dig! 💡 ➡️ Läs mer om utbildningen, datum och hur du bokar din plats här!
2025-06-23

Fyra olika utbildnings-tillfällen för App in a day!

🔧 Trött på Excel-lösningar som knappt håller ihop? Eller dyra utvecklingsprojekt som aldrig blir klara? Nu kan du bygga egna appar – utan att skriva en rad kod! 🚀 Vår populära halvdagsutbildning App in a Day ger dina medarbetare superkrafter att digitalisera vardagen med Power Apps. Läs mer om datumen, innehållet – och hur du bokar din plats. 👇

Vill du veta mer om vad vi gör och vad som är på gång?

Skriv upp dig här för något, eller några, av våra nyhetsbrev, så får du ta del av nyheter, tips och trix och inbjudningar.