20250513 Webinar HP Omslagsbild

Skapa en tryggare IT-miljö för dina slutanvändares enheter, och hela verksamheten - Anmäl dig till vårt webinar med HP 13/5!

2025-02-20

Cyberhoten blir allt mer avancerade, och säkerhetsutmaningarna för företag ökar i takt med utvecklingen. Phishing, malware och riktade attacker hotar verksamheter dagligen – men hur kan du effektivt skydda din IT-miljö?

Tillsammans med HP bjuder vi på INVID in dig till ett högaktuellt webinar där Vanessa Wilson, Services Specialist på HP, delar med sig av de bästa strategierna för att skapa ett starkt flerlagerskydd på din organisations datorer, och därmed förebygga hot och intrång även mot den övriga verksamheten.

📅 När? Tisdag 13 maj kl. 13.30-14.00
📍 Var? INVID Jönköping, Batterigatan 18

Missar du detta, kan det kosta mer än du tror – säkra din plats redan idag! 👇

Anmäl dig till webinaret med HP här senast 9/5!

Nyheter

2026-03-17

Afterwork i Borås – informationssäkerhet i fokus 🔐

Hur kan du stärka säkerheten – och samtidigt skapa affärsnytta? Välkommen till en afterwork där vi kombinerar insikter, inspiration och nätverkande.
2026-03-16

Ett affärssystem till i portföljen: Microsoft Business Central

Allt fler företag upplever att deras affärssystem inte längre hänger med i utvecklingen. När verksamheten växer ökar kraven på struktur, överblick och effektivitet. För att möta det behovet erbjuder vi nu Microsoft Dynamics 365 Business Central som en del av vårt ERP-erbjudande.
2026-03-10

Pyramid Business Studio i molnet, dokumenthantering i SharePoint och AI – välkommen på seminarium i Jönköping 5/5

Välkommen till ett inspirerande seminarium hos INVID i Jönköping den 5 maj!

Vill du veta mer om vad vi gör och vad som är på gång?

Skriv upp dig här för något, eller några, av våra nyhetsbrev, så får du ta del av nyheter, tips och trix och inbjudningar.