20260423 Seminarium Säkerhet Göteborg

Säkerhetsseminarium 23/4: Att vara leverantör i ett säkerhetsstyrt Sverige

2026-02-25

 

När säkerhet blir en affärsfråga

Säkerhetskrav som NIS2, säkerhetsskyddsavtal och ISO‑standarder är idag ofta avgörande för att få delta i upphandlingar och affärer. För många leverantörer har säkerhet blivit en inträdesbiljett till marknaden.

Den 23 april bjuder INVID in till ett kostnadsfritt frukostseminarium i Göteborg för beslutsfattare som vill förstå hur det nya säkerhetsläget påverkar affären – och hur man positionerar sig rätt.

📅 23 april | ⏰ 07.30–09.00 | 📍 Göteborg
🎯 För VD, ledning och affärsansvariga
Anmälan senast 16 april

 

Mer information

Välkommen att kontakta INVIDs Carl Borgemar om du önskar mer information om denna aktivitet via följande kontaktuppgifter:

Carl Borgemar 418

Nyheter

2026-02-16

Utmanande marknad just nu för klientdatorer, minnen och lagring

En utmanande marknad med stigande priser och längre leveranstider påverkar just nu klientdatorer, minnen och lagring. Här delar vi vad det innebär för dig – och hur du kan planera smartare, säkra tillgången och skapa bättre förutsägbarhet framåt.
2026-02-04

Webinar 6/3: Upptäck Lenovos hetaste Business-innovationer från CES 2026

Hur ser nästa generations företagsdatorer och arbetsstationer ut? I ett exklusivt webinar delar Lenovo med sig av de viktigaste nyheterna från CES 2026 – med fokus på AI, prestanda, design och nya smarta formfaktorer.
2026-02-03

Webinar 17/4: Kraftfulla datorer som effektiviserar och visualiserar vid kreativa processer

Hur ser nästa generations CAD, 3D och workstations ut? Under ett inspirerande webinar delar INVID, HP och Pedensia med sig av ny teknik, smarta demos och konkreta tips för det hybrida arbetssättet.

Vill du veta mer om vad vi gör och vad som är på gång?

Skriv upp dig här för något, eller några, av våra nyhetsbrev, så får du ta del av nyheter, tips och trix och inbjudningar.