174A4086 (1)

Mycket uppskattad HP-dag på INVID

2024-12-02

Viktig information kryddat med spännande frågor och genomgångar, blandat med mycket skratt och glädje.

Under onsdagen den 27/11 fick vi på INVID i Jönköping ett celebert besök. Det var nämligen dagen då en av våra viktigaste partners, HP, ägnade en heldag hos oss.

HPs laguppställning bestod av partner business managern Camilia Spilsberg, produktchefen Vanessa Vilson och Poly-partneransvarige Poly on Strindlund. På distans medverkade även Jenny Gustavsson som har rollen Theater Category Manager.

På INVIDs planhalva återfanns huvudsakligen medarbetare från vårt affärsområde Produkt samt noga utvalda konsulter som bland annat verkar inom klienthanteringen.

På agendan stod bland annat följande punkter;

  • PC och AI
  • Poly-headset och konferensrum
  • Säkerhet och tjänst

Vi på INVID vill avslutningsvis passa på att tacka HP för en väl investerad och härlig heldag fylld av viktig information i väl genomförda presentationer, spännande frågor och utvecklande dialoger, givetvis kryddat med mycket skratt och glädje. Som det brukar bli med andra ord när vi träffas.

To be continued… 😉

Nyheter

2025-02-20

Skapa en tryggare IT-miljö för dina slutanvändares enheter, och hela verksamheten - Anmäl dig till vårt webinar med HP 13/5!

Är din IT-miljö skyddad? Cyberhoten ökar – men rätt flerlagerskydd kan göra skillnaden. Den 13 maj kl. 13.30 delar HP:s expert Vanessa Wilson med sig av de bästa strategierna.
2025-01-22

Backup-seminarium 20/3: Skydda din verksamhet mot cyberhot!

Nya cyberhot och skärpta krav ställer höga krav på både små och stora organisationers IT-miljö. Är din backup-lösning tillräcklig för att skydda verksamheten i dagens snabbt föränderliga landskap? Vi bjuder in dig till ett exklusivt, kostnadsfritt seminarium för IT-chefer och IT-tekniker.
2025-01-16

Rivstart på 2025, och inspirerande insikter efter medverkan på Microsoft Ignite

I november förra året arrangerades Microsoft Ignite i Chicago! Ett perfekt tillfälle att få inspiration inför 2025 - och givetvis var vi på plats! Två av våra spetskonsulter, Pierre Lundgren och Niklas Österholm. Läs denna artikel där vi berättar vad som hände under eventet!

Vill du veta mer om vad vi gör och vad som är på gång?

Skriv upp dig här för något, eller några, av våra nyhetsbrev, så får du ta del av nyheter, tips och trix och inbjudningar.