174A4086 (1)

Mycket uppskattad HP-dag på INVID

2024-12-02

Viktig information kryddat med spännande frågor och genomgångar, blandat med mycket skratt och glädje.

Under onsdagen den 27/11 fick vi på INVID i Jönköping ett celebert besök. Det var nämligen dagen då en av våra viktigaste partners, HP, ägnade en heldag hos oss.

HPs laguppställning bestod av partner business managern Camilia Spilsberg, produktchefen Vanessa Vilson och Poly-partneransvarige Poly on Strindlund. På distans medverkade även Jenny Gustavsson som har rollen Theater Category Manager.

På INVIDs planhalva återfanns huvudsakligen medarbetare från vårt affärsområde Produkt samt noga utvalda konsulter som bland annat verkar inom klienthanteringen.

På agendan stod bland annat följande punkter;

  • PC och AI
  • Poly-headset och konferensrum
  • Säkerhet och tjänst

Vi på INVID vill avslutningsvis passa på att tacka HP för en väl investerad och härlig heldag fylld av viktig information i väl genomförda presentationer, spännande frågor och utvecklande dialoger, givetvis kryddat med mycket skratt och glädje. Som det brukar bli med andra ord när vi träffas.

To be continued… 😉

Nyheter

2025-10-03

Backup-seminarium 11/12 i Göteborg: Skydda din verksamhet mot cyberhot

Cyberhoten utvecklas – hänger din backup med? IT-säkerheten står inför helt nya utmaningar. Att enbart ha en traditionell backup räcker inte längre för att skydda affärskritisk data mot attacker och avbrott.
2025-09-29

Kunskap, hållbarhet och AI - vilken dag i Borås 25/9!

Torsdagen den 25 september samlades vi i Viared Center på INVID i Borås tillsammans med intressenter, Lenovo och 3stepIT för ett kunskapsspäckat seminarium om miljövänlig och kostnadseffektiv livscykelhantering av IT-enheter.
2025-09-04

Seminarium och kräftskiva i Tranås 3/9

Kunskap mötte njutning när våra gäster fick ta del av ett inspirerande seminarium om cybersäkerhet – följt av en kräftskiva ombord på Boxholm II i Tranås!

Vill du veta mer om vad vi gör och vad som är på gång?

Skriv upp dig här för något, eller några, av våra nyhetsbrev, så får du ta del av nyheter, tips och trix och inbjudningar.