Fredagen den 9/5 bjöd vi in till en inspirerande och fullmatad förmiddag på vårt kontor i Jönköping. Temat? "Pyramid i praktiken" – med fokus på nyheterna i version 4.18, det smarta plocksystemet Qpick och vårt nya planeringsverktyg med webbgränssnitt.
Tillsammans med vår partner Qsys och våra egna experter från INVID gick vi igenom hur ni kan arbeta mer effektivt och smart med Pyramid – oavsett om det gäller lagerhantering, orderplanering eller nya funktioner i systemet.
📍 Fullt hus och bra energi
Det var ett härligt gäng deltagare som tog del av agendan, ställde intressanta frågor och delade med sig av egna erfarenheter. Och det märktes att innehållet träffade rätt – enligt utvärderingen uppskattades seminariet stort, både för sin relevans och sitt upplägg.
🧠 Höjdpunkterna?
-
Genomgång av Pyramid 4.18 – senaste versionen med nya smarta funktioner
-
Demonstration av Qpick – streckkodsbaserat plocksystem för effektivare lager
-
Presentation av vårt nyutvecklade planeringsverktyg – direkt integrerat med Pyramid på webben
-
Inspirerande samtal och mingel där många tog chansen att bolla idéer med våra experter på plats
☕️ Kaffe, fralla och småkakor gjorde sitt till för att hålla energin på topp hela vägen fram till lunch!
Stort tack till alla deltagare, talare och partners – vi ser redan fram emot nästa gång! 👏
👉 Missade du seminariet, eller vill veta mer om det vi visade upp? Hör gärna av dig så berättar vi mer! Här följer lite härliga bilder från dagen!
Nyheter
🌐 Cybersäkerhet och AI – en dag där teknik mötte ledarskap på Sankt Jörgen Park 8/5
Vill ditt företag bli en miljöhjälte? 🦸♀️ Upphämtning av din IT-utrustning utan kostnad!
Cybersäkerhet och AI i fokus på vårt seminarium i Jönköping
Vill du veta mer om vad vi gör och vad som är på gång?
Skriv upp dig här för något, eller några, av våra nyhetsbrev, så får du ta del av nyheter, tips och trix och inbjudningar.