174A4962

🌟 Lyckat seminarium i Jönköping den 9/5 om Pyramid i praktiken – tack till alla som deltog!

2025-05-13

Fredagen den 9/5 bjöd vi in till en inspirerande och fullmatad förmiddag på vårt kontor i Jönköping. Temat? "Pyramid i praktiken" – med fokus på nyheterna i version 4.18, det smarta plocksystemet Qpick och vårt nya planeringsverktyg med webbgränssnitt.

Tillsammans med vår partner Qsys och våra egna experter från INVID gick vi igenom hur ni kan arbeta mer effektivt och smart med Pyramid – oavsett om det gäller lagerhantering, orderplanering eller nya funktioner i systemet.

📍 Fullt hus och bra energi
Det var ett härligt gäng deltagare som tog del av agendan, ställde intressanta frågor och delade med sig av egna erfarenheter. Och det märktes att innehållet träffade rätt – enligt utvärderingen uppskattades seminariet stort, både för sin relevans och sitt upplägg.

🧠 Höjdpunkterna?

  • Genomgång av Pyramid 4.18 – senaste versionen med nya smarta funktioner

  • Demonstration av Qpick – streckkodsbaserat plocksystem för effektivare lager

  • Presentation av vårt nyutvecklade planeringsverktyg – direkt integrerat med Pyramid på webben

  • Inspirerande samtal och mingel där många tog chansen att bolla idéer med våra experter på plats

☕️ Kaffe, fralla och småkakor gjorde sitt till för att hålla energin på topp hela vägen fram till lunch!

Stort tack till alla deltagare, talare och partners – vi ser redan fram emot nästa gång! 👏

👉 Missade du seminariet, eller vill veta mer om det vi visade upp? Hör gärna av dig så berättar vi mer! Här följer lite härliga bilder från dagen!

Seminarium - Pyramid i Praktiken - INVID Gruppen

Seminarium - Pyramid i Praktiken - INVID Gruppen

Seminarium - Pyramid i Praktiken - INVID Gruppen

Seminarium - Pyramid i Praktiken - INVID Gruppen

Seminarium - Pyramid i Praktiken - INVID Gruppen

Seminarium - Pyramid i Praktiken - INVID Gruppen

Seminarium - Pyramid i Praktiken - INVID Gruppen

Nyheter

2026-02-04

Webinar 6/3: Upptäck Lenovos hetaste Business-innovationer från CES 2026

Hur ser nästa generations företagsdatorer och arbetsstationer ut? I ett exklusivt webinar delar Lenovo med sig av de viktigaste nyheterna från CES 2026 – med fokus på AI, prestanda, design och nya smarta formfaktorer.
2026-02-03

Webinar 17/4: Kraftfulla datorer som effektiviserar och visualiserar vid kreativa processer

Hur ser nästa generations CAD, 3D och workstations ut? Under ett inspirerande webinar delar INVID, HP och Pedensia med sig av ny teknik, smarta demos och konkreta tips för det hybrida arbetssättet.
2026-01-30

Webinar 26/3: Digital Signage i praktiken - smartare kommunikation med Smartsign 11

Se hur Smartsign 11 kan förvandla information till engagerande skärminnehåll – för både kunder och medarbetare.

Vill du veta mer om vad vi gör och vad som är på gång?

Skriv upp dig här för något, eller några, av våra nyhetsbrev, så får du ta del av nyheter, tips och trix och inbjudningar.