Hockeyfest och nätverkande när HV71 mötte Örebro Hockey

2026-10-01

Under torsdagen den 1 oktober bjöd vi på INVID, tillsammans med Handelskammarens, in medlemmar inom Handelskammarens medlemsföretag till en trivsam hockeykväll i Husqvarna Garden.

Vi ville bjuda på en kväll där nätverkande, god mat och dryck kombinerades med spännande SHL-hockey. Redan klockan 17.00 samlades vi vid huvudentrén för att tillsammans ladda upp inför kvällens match. Dagen till ära skedde detta inne i INVID-logen, inför det att HV71 senare skulle ta emot Örebro Hockey inför 6800 hockey-entusiaster i en kokande arena.

Kvällen bjöd på goda möjligheter att umgås och knyta nya kontakter, samtidigt som förväntningarna steg inför matchstart klockan 19.00. Med mat, dryck och hockey på programmet fanns det gott om tid för att byta erfarenheter om allt möjligt, samt att njuta av den härliga stämningen som succesivt byggdes upp i Husqvarna Garden.

Vi på INVID passade även på att arrangera liten tävling där gästerna fick tippa tiden för matchens första mål. Den som kom närmast rätt tid vann en signerad HV71-matchtröja – ett uppskattat inslag som skapade extra engagemang inför nedsläpp. Som du kan se av den understa bilden i denna nyhet så var det Rachel De Basso som gick segrande ur denna ädla strid. Stort GRATTIS Rachel!

Att få samla kunder och samarbetspartners under mer avslappnade former är något vi på INVID uppskattar lite extra. Hockeyn blir en naturlig mötesplats där samtalen kan fortsätta utanför den vanliga arbetsvardagen, samtidigt som vi får dela en gemensam upplevelse.

När pucken släpptes var det fullt fokus på isen. Läktarna fylldes av energi och engagemang, och den stora hockeypubliken skapade precis den atmosfär som gör en SHL-kväll i Husqvarna Garden speciell.

Vi vill rikta ett stort tack till alla som kom och gjorde kvällen till en lyckad hockeyfest. Tack för trevligt sällskap, många bra samtal och härlig stämning – med en HV71-seger i sudden death, som pricken över i:et! Vi hoppas att vi snart ses igen!

6A3ee1c4 939C 4F5b Bfb2 A750a264633dEn Grupp Människor Sitter Runt Ett Bord Medan En Person Håller En Presentation.Img 0414Img 0362IMG 0447Img 0377IMG 049222222

Är du intresserad av att veta mer om liknande aktiviteter?

Tveka då inte att kontakta INVIDs marknadsansvarige, Thomas Bethmarker, via följande kontaktuppgifter;

Porträttbild på Thomas Bethmarker från INVID

Nyheter

2026-09-28

Få koll på Copilot – och börja använda det på riktigt

INVID erbjuder en praktisk halvdagsutbildning i Microsoft 365 Copilot där deltagarna får lära sig använda AI-assistenten tryggt och effektivt i sin arbetsvardag. Genom praktiska övningar får du koll på hur Copilot kan spara tid, minska administration och skapa bättre underlag.
2026-09-25

Kunskapsgivande frukostseminarium om AI

Under torsdagsmorgonen den 24 september bjöd vi på INVID in ledningsgrupper från tillverkande företag till vårt huvudkontor i Jönköping.
2026-09-09

Högaktuellt seminarium 19/11 - Är din backup redo för nästa attack?

Den 19 november bjuder INVID tillsammans med Veeam och ExaGrid in till en inspirerande kväll på Madame Brasserie och Café i Värnamo. Under kvällen får du ta del av hur moderna lösningar för backup, återställning, AI och cybersäkerhet kan bidra till ett mer cyberresilient dataskydd.

Vill du veta mer om vad vi gör och vad som är på gång?

Skriv upp dig här för något, eller några, av våra nyhetsbrev, så får du ta del av nyheter, tips och trix och inbjudningar.